Samotny lotnik

(Solo Trainer)
Klasyka LEGO: LEGO 6673 Solo Trainer - Samotny lotnik
Informacje o zestawie:
LEGO:
6673-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
74
Figurek:
1
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
4.5
(8 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Lotnictwo
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 2d 11h
Odsłon:
14554
Opublikowane:
2015, kwi 20 21:57
Wprowadzenie

LEGO Classic
Wpis w katalogu
 Zestaw ten oferuje nam średnich rozmiarów biało-niebieski samolot z czerwonym paskiem. Nazwa sugeruje, że jest to samolot osobnika, który lubi trenować swoje umiejętności lotnicze w samotności. W zestawie dostępny jest dodatkowo zbiornik z zapasowym paliwem oraz klucz francuski, co podkreśla samodzielność pilota. Zestaw został wydany w roku 1990. W tym samym co wiele innych genialnych zestawów jak 6396-1: Miedzynarodowe-lotnisko, na którym można zobaczyć niewielki niebieski samolot na prezentacjach dostępnych w katalogach z początku lat 90tych. Maszyna bardzo przypomina konstrukcją samolot z zestawu 6687-1: Turbosmiglowy wydanego trzy lata wcześniej, jednakże układ skrzydeł, śmigieł oraz sposób otwierania kabiny jest zupełnie inny. Pilota wraz ze swoim samolotem można zobaczyć na Clabrisic w kilku sceneriach takich jak Aeropolis lub Aeropolis. Pasuje bardzo dobrze do lotniska 6396-1: Miedzynarodowe-lotnisko, ale również do poprzedniego lotniska z zestawu 6392-1: Lotnisko.
LEGO Classic
Prezentacja w katalogu z roku 1990
LEGO Classic
Bebricton - Centrum Lotów

Samolot

LEGO Classic
Samolot i pilot
 Pierwszą rzeczą jaka się rzuca w oczy to skrzydła przymocowane do górnej części kadłuba. Na skrzydłach umieszczone zostały dwa śmigła napędzające maszynę. Podwozie składa się z trzech zestawów pojedynczych gładkich kół. Przednie koło jest tutaj nieruchome i myślę, że to nawet lepiej. Przy mniejszych konstrukcjach nie jest to potrzebne. Najciekawszą rzeczą jest w tym zestawie sposób dostępu do kabiny pilota. 
LEGO Classic
Kabina otwarta
 Otwiera się cała górna część samolotu wraz ze skrzydłami, aby dostać się do środka i móc ulokować pilota na swoim miejscu. Pilot ma do dyspozycji trzy okrągłe wskaźniki i przyciski w kabinie zaraz pod szybą. Samolot nie posiada dodatkowej przestrzeni wewnątrz nawet na walizkę. Jest to maszyna przeznaczona do krótkodystansowych lotów, a najlepiej do wykonywania akrobacji powietrznych. 
LEGO Classic
Akrobacje lotnicze
Pilot w zestawie posiada zapasowy zbiornik z paliwem oraz klucz francuski na stojaku. Latanie trwa dzięki temu o wiele dłużej, bo zawsze może zatankować samolot na miejscu oraz naprawić drobne usterki w razie potrzeby. 

Alternatywne konstrukcje

Alternatywne propozycje dostępne na tyle opakowania ukazują nam po raz kolejny jak różnorodne konstrukcje można było wykonać z zestawów Lego wydawanych w latach 90tych. Z samolotu można wykonać dwie łodzie lub mniejszą wersję szybowca. Aby tego było mało, to dla łodzi można zrobić małe molo. Wszystkie propozycje zostały przedstawione w poniższej sekcji alternatyw.

LEGO Classic
Prezentacja w katalogu z roku 1991

Samolot występował w oryginalnych prezentacjach lotniska dwukrotnie, jak można zobaczyć na powyższym zdjęciu.

Zestawy alternatywne:
Napisany:
2015, kwi 20 21:57 (110 miesięcy, 16 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2016, lis 21 15:32 (91 miesięcy, 5 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
12 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.676s | Unknown (Robot )
0 osób przegląda stronę. 0 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak