Mobilna jednostka

(Mobile Command Unit)
Klasyka LEGO: LEGO 6676 Mobile Command Unit - Mobilna jednostka
Informacje o zestawie:
LEGO:
6676-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
100
Figurek:
2
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
4.5
(6 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Policja
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 2d 11h
Odsłon:
31292
Opublikowane:
2016, maj 11 15:33
Wprowadzenie

LEGO Classic
Wpis w katalogu
Pojazdów policyjnych w motywie Town można odnaleźć wiele, ale można zauważyć, że projektanci starali się, aby każdy był inny. W tym przypadku nie było inaczej. Dostępna w tym zestawie jest mobilna jednostka policji w postaci ciężarówki z głównym celem blokowania dróg w razie potrzeby. Nie jest to pierwsza taka ciężarówka, ale poprzednie różniły się znacznie.
LEGO Classic
Policyjne ciężarówki
Ciężarówka dostępna w zestawie 6681-1: Policyjna-ciezarowka sięga początków motywu Town, czyli roku 1981. Już wtedy można było blokować ruch policyjnym vanem używając dwóch pachołków z niebieskim światłem oraz standardowej blokady drogowej. Drugi pojazd wyszedł w tym samym roku co mobilna jednostka, dostępny w zestawie LEGO-6450. Ten zestaw natomiast, należy do wąskiej grupy zestawów z audio-wizualnymi funkcjami. Sam pojazd niewiele może pomieścić, ponieważ dzierży jedną wielką baterię 9V, która zasila migające światła oraz dźwięk sygnału policyjnego. Mimo to nadal zawiera dwa znaki blokujące ruch. Niestety, nie udało mi się odnaleźć prezentacji w oryginalnym katalogu, gdzie ten pojazd byłby widoczny w całości. Jedynie prezentacja widoczna poniżej, gdzie można dojrzeć specyficzną i unikatową barierkę z tego zestawu wraz z policjantem.
LEGO Classic
Prezentacja w katalogu z roku 1987

Pojazd

LEGO Classic
Pojazd
Ciężarówka jest bardzo podobna konstrukcyjnie do vana kempingowego z zestawu 6388-1: Dom-wakacyjny-z-kempingiem. Na przodzie posiada klocek nadrukiem grilla do chłodnicy. Dach nie jest tym razem na zawiasach, trzeba zdjąć górny klocek, aby usadowić kierowcę. Napis 'police' jest widoczny z każdej strony pojazdu. Z przodu na dachu, po bokach na ściankach i nawet z tyłu.
LEGO Classic
Wnętrze pojazdu
Cały bok otwiera się do góry na dwóch szerokich zawiasach, aby możliwe było bezproblemowe dostanie się do środka. Wewnątrz pojazdu można znaleźć wielką mapę oraz komputer. Mobilna jednostka bez problemu skontaktuje się z centrum dowodzenia w razie potrzeby. Na tyle pojazdu zamontowana została wysoka antena z małą satelitą do wzmocnienia sygnału. Dwóch policjantów jest odpowiedzialnych za tą ciężarówkę. Jeden w czarnym kombinezonie i drugi w czarnej marynarce policyjnej. Obydwaj w białych czapkach z wąskim daszkiem. Jeden to kierowca, a drugi operator zajmujący miejsce wewnątrz pojazdu przed komputerem.
Ciężarówkę w całej swojej okazałości można zobaczyć w jednej z moich scenerii - Aeropolis.
LEGO Classic
Aeropolis

To nie wszystko, bo w tym zestawie jest spora ilość akcesoriów, aż trzeba uważać, aby wszystkiego nie pogubić!
- Dwie barierki z unikatową naklejką, której w żadnym innym zestawie nie odnajdziemy.
LEGO Classic
Ekipa zwiadowcza
- Ręczny fotoradar z zielonym światłem i dźwignią
- Siwy megafon
- lizak z czerwoną diodą
Podsumowując, jest to zdecydowanie unikatowa konstrukcja, choćby przez sposób wykonania dachu z przodu pojazdu lub wykorzystane tutaj barierki. Niewielka ciężarówka może okazać się pomocna podczas blokowania drogi podczas wypadku. Następcą tego pojazdu można by powiedzieć, że jest jego większy brat - 6348-1: Oddzial-podsluchowy wydany w roku 1994. Ten zestaw oferuje już dużą ciężarówkę do zdalnego przeprowadzania operacji zwiadowczych.

Alternatywne konstrukcje

LEGO Classic
Alternatywa
Co możemy znaleźć w tym przypadku? Zaskakującą liczbę pomysłów, bo aż 5! Zaledwie 100 klocków, a możemy wykonać również policyjnego jeepa z barierką, alternatywną wersje ciężarówki z tylną klapą i inne ciekawe propozycje widoczne na tyle opakowania. W swoim czasie pojawią się one również wyszczególnione w dolnej sekcji alternatyw. Niewątpliwie jest to jeden z najciekawszych aspektów starych zestawów Lego dający dodatkowe godziny zabawy zestawem oraz pole do rozwoju wyobraźni.

Napisany:
2016, mar 28 14:47 (99 miesięcy, 3 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2016, cze 7 14:28 (96 miesięcy, 22 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
13 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.532s | Unknown (Robot )
3 osób przegląda stronę. 3 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak