Turbośmigłowy

(Turbo Prop I)
Klasyka LEGO: LEGO 6687 Turbo Prop I - Turbośmigłowy
Informacje o zestawie:
LEGO:
6687-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
78
Figurek:
2
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
4.3
(7 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Lotnictwo
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 14d 14h
Odsłon:
15213
Opublikowane:
2015, kwi 20 21:54
Wprowadzenie

LEGO Classic
Wpis w katalogu
Samoloty zawsze były dobrze przyjmowane i lubiane, dlatego też można znaleźć kilka zestawów z małymi samolotami w motywie Town. To jest jeden z nich. Mały, jednoosobowy samolot dostępny razem z pracownikiem lotniska, którego zadaniem jest pomoc w lądowaniu. Niestety nie znalazłem żadnej prezentacji tego zestawu w oryginalnym katalogu, mimo że okazji było kilka, aby go umiejscowić na lotnisku 6392-1: Lotnisko lub chociaż obok. Dlatego też tym razem prezentuję własną scenerię Aeropolis, gdzie umiejscowiłem śmigłowy samolot obok hangaru do naprawy samolotów.
LEGO Classic
Sceneria Aeropolis
 


Samolot

LEGO Classic
Kabina pilota
 Zestaw ten umożliwia złożenie małego jednoosobowego samolotu w barwach biało czerwonych. Skrzydła tym razem zamontowane zostały na dole kadłuba. Nazwa samolotu - turbośmigłowy, wskazuje, że napędzany jest przez śmigła. Samolot wyposażony jest w dwa mniejsze śmigła znajdujące się na skrzydłach po dwóch stronach. Do lądowania używa trzech zestawów kół. Dostępne są tutaj dwie figurki, jedna to pilot samolotu, a druga to pracownik lotniska z dwoma lizakami do sygnalizacji. 
LEGO Classic
Pilot i pomocnik
 Zestaw idealnie pasuje do lotniska 6392-1: Lotnisko, gdzie pracownicy są tak samo ubrani w koszule z logiem lotniska. Posiadając dwa sygnalizatory zadaniem pracownika jest pomoc w lądowaniu samolotu.
Kabina pilota posiada otwierany dach, co znacznie ułatwia kwestię wsiadania do samolotu. Opony w podwoziu są gładkie, a te zdecydowanie najlepiej poruszają się. Przednie koło nie jest obrotowe, jak to bywa w niektórych samolotach z innych zestawów. Ten samolot posiada zestaw trzech kół nieobrotowych.
Samolot idealnie nadaje się do akrobacji powietrznych obok bratniej konstrukcji 6673-1: Samotny-lotnik wydanej 3 lata później.


Alternatywne konstrukcje

LEGO Classic
Alternatywna motorówka
 Ten zestaw jest doskonałym przykładem jak rozdrobione zestawy Lego z motywu Town były pomysłowo tworzone. Każdy klocek miał kilka zastosowań i były na tyle drobne, że można było z nich stworzyć całkiem inne modele. 
LEGO Classic
Alternatywny wodolot
 Samolot skonstruowany z 78 klocków można przekształcić w pięć zaproponowanych na tyle opakowania konstrukcji, w tym łodzie, samolot z otwartą kabiną czy nawet żaglowóz. Ponadto przedstawiam jeszcze jedną propozycję poduszkowca z dwoma śmigłami zawieszonymi na ogonie. Warto zauważyć, że zaproponowane modele nadal pozostawiają sporo klocków, z których można jeszcze ułożyć dodatkowe budowle jak pomosty czy skocznie. Możliwości jest naprawdę wiele i to moim zdaniem jest bardzo cenna cecha klocków Lego, która dobrze zastosowana może rozwijać wyobraźnię oraz zdolności konstrukcyjne dziecka.
Zestawy powiązane:
Napisany:
2015, kwi 20 21:54 (109 miesięcy, 20 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2016, cze 7 12:18 (95 miesięcy, 27 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
13 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.709s | Unknown (Robot )
2 osób przegląda stronę. 2 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak