Urząd pocztowy

(Post-Station)
Klasyka LEGO: LEGO 6689 Post-Station - Urząd pocztowy
Informacje o zestawie:
LEGO:
6689-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
53
Figurek:
2
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
4.3
(3 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Usługi
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 2d 9h
Odsłon:
12015
Opublikowane:
2015, lip 5 23:43
Wprowadzenie

LEGO Classic
Wpis w katalogu
 Czym byłoby miasto bez listów i listonosza? W latach 80tych i 90tych to był przecież jeden z głównych sposobów komunikacji na odległość. Nie mogło tutaj zabraknąć ani listonosza, ani urzędu pocztowego. Ponadto prawie każdy dom wakacyjny posiadał skrzynkę pocztową i parę listów, tak jak np. 6349-1: Dom-wakacyjny lub 6374-1: Dom-wakacyjny. To właśnie te detale dodawały zestawom smaku oraz łączyły je ze sobą poprzez wykorzystanie tych samych części jak listy, śmietniki czy też skrzynki pocztowe. Czy nie byłoby fajnie posiadać urząd pocztowy z listonoszem na rowerze, gdy posiadamy już domek wakacyjny i skrzynkę na listy? Dlatego też uważam, że to był jeden z tych małych i idealnych budynków, który pasuje do każdej scenerii miastowej. Poniżej przedstawiam prezentację z oryginalnego katalogu, gdzie mały niebieski budynek można zauważyć na pierwszym planie.
Klasyka LEGO
Źródło: Brickset.com 1985uk.pdf Katalog 1985 UK: Strona 20 i 21

Urząd pocztowy

LEGO Classic
Zestawy pocztowe z 1982
 Jest to jeden z dwóch dostępnych urzędów pocztowych w motywie Town. Poprzedni budynek w kolorystyce czerwono-żółtej został wydany trzy lata wcześniej w zestawie LEGO-6362-1. Jest on sporo większy i posiada ciężarówkę do przewożenia skrzynek z listami. To nie wszystko, bo wydany został również zestaw z samą ciężarówką i kierowcą do rozwożenia listów w zestawie 6651-1: Ciezarowka-pocztowa również w roku 1982.
LEGO Classic
Budynek
 Budynek w tym zestawie jest w kolorystyce niebiesko czarnej, przez co wyróżnia się spośród innych budowli. Większość budynków w okresie Lego Classic jest w kolorystyce białej lub czerwonej, czasami w żółtej. Niebieskich kolorów nie ma wiele. Budynek jest niewielki, mieści się w nim jedno biurko dla pracownika poczty. Jedynie jedno małe okienko obok skrzynki zostało tutaj przewidziane i jest jedynym źródłem światła oprócz szklanych dużych drzwi. Listonosz może mieć przez to trochę ciemno siedząc przy swoim biurku. 
LEGO Classic
Wnętrze
 Listy można wrzucać z zewnątrz przez skrzynkę pocztową, a w wewnątrz listonosz może ją otworzyć i wyjąć wszystkie listy przed wykonaniem czynności rozwożenia na swoim czerwonym rowerze.  Listonosz posiada w tym zestawie rzadko dostępną czerwoną koszulę z logiem poczty oraz czarną czapkę z wąskim daszkiem. Druga osoba w tym zestawie to kobieta o brązowych włosach ubrana w sweter w czerwone paski oraz niebieskie spodnie. Pani ta właśnie przechodziła obok poczty chcąc wysłać list. Warto zauważyć, że dwie unikalne naklejki zostały tutaj wykorzystane. Na drzwiach jest nadruk z godzinami otwarcia oraz na dachu jest wielki znak poczty, dzięki któremu nie da się pomylić tego budynku z żadnym innym. Oryginalnie jest on w tym zestawie mniejszy od swojego poprzednika z 1982 roku, bo nakleja się na dwa klocki 1x4 a nie na trzy. W mojej prezentacji jest na trzy, ponieważ nie posiadam na chwilę obecną nowego znaku. 
Podsumowując, uważam że jest to ważna budowla w scenerii miastowej i jest zdziwiony, że nie pojawiła się żadna nowa konstrukcja na początku lat 90tych. Nie mniej jednak posiadając ten zestaw oraz większego brata z LEGO-6362-1 można już całkiem dobrze wzbogacić miasto o usługi pocztowe. Jako ciekawostkę dodam, że w roku 1988 pojawił się urząd pocztowy 6349-2: Urzad-pocztowy jako alternatywna propozycja do zestawu domku wakacyjnego.
Poniżej przedstawiam ponowne wykorzystanie budynku urzędu pocztowego w prezentacji z katalogu z roku 1987, gdzie można ujrzeć niebieską budowlę w tle zaraz obok straży pożarnej.
Klasyka LEGO
Źródło: Brickset.com 1987uk2.pdf Katalog 1987 UK II: Strona 18 i 19

W mieście Bebricton również pojawił się urząd pocztowy, poniżej można go zobaczyć w strefie wypoczynkowej.

LEGO Classic
Bebricton - Strefa wypoczynkowa

Alternatywne konstrukcje

Nie zabrakło i tutaj kilku alternatywnych propozycji mimo niewielkiej ilości klocków. Małe stanowisko pocztowe z ladą, stacja autobusowa ze skrzynką na listy lub po prostu budka ze skrzynką pocztową. Wszystkie konstrukcje można obejrzeć w poniższej sekcji alternatyw.
Zestawy powiązane:
Scenerie zawierające ten zestaw:
Napisany:
2015, cze 19 14:03 (108 miesięcy, 16 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2017, wrz 3 16:03 (81 miesięcy, 19 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
16 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.352s | Unknown (Robot )
1 osób przegląda stronę. 1 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak