Jeep z motorówką

(RV with Speedboat)
Klasyka LEGO: LEGO 6698 RV with Speedboat - Jeep z motorówką
Informacje o zestawie:
LEGO:
6698-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
129
Figurek:
1
Waga:
N\A
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
4.0
(12 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Wypoczynek
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 2d 10h
Odsłon:
13249
Opublikowane:
2016, cze 17 21:01
Wprowadzenie

LEGO Classic
Wpis w katalogu
Wypoczynek można zorganizować sobie na różne sposoby. Jedni wolą pojechać nad plażę i wylegiwać się a inni lubią pochodzić po górach. Jednakże są i tacy, co lubią nurkować i pływać po jeziorze na motorówce. W tym zestawie dostępny jest właśnie samochód terenowy na dużych kołach wraz z przyczepką, na której osobnik w czerwonym dresie przewozi swoją motorówkę. W nazwie tego zestawu widnieje skrót RV, który kojarzy się przynajmniej mi przede wszystkim z wielkim vanem kempingowym. Nie mniej jednak trzeba mieć na uwadze, że to skrót od 'Recreational Vehicle', czyli samochód wypoczynkowy. W ogólnym znaczeniu można zaliczyć pojazd z tego zestawu do tego typu. Jeśli chodzi o zestawy wypoczynkowe to rok później został wydany samochód z przyczepą kempingową w zestawie 6590-1: Samochod-z-wakacyjna-przyczepa
LEGO Classic
Następca z roku 1992
 Kolejny rok później wydany został ciekawy zestaw wypoczynkowy Lego-6388-1, w którym można znaleźć domek oraz van kempingowy z motorówką. Można powiedzieć, że nie brakowało takich zestawów w motywie Town i w razie potrzeby jest do wyboru kilka opcji. Następcą tego pojazdu w samodzielnym zestawie można nazwać van kempingowy z motorówką z 6351-1: Woz-Kempingowy-Surfera wydany w roku 1992. Jest to co prawda van a nie samochód terenowy, który po bliższym przyjrzeniu bardziej przypomina pojazd z zestawu domku wakacyjnego. Nie mniej jednak to był następny średniej wielkości zestaw, gdzie mogliśmy znaleźć pojazd wypoczynkowy z motorówką.
Jedynie jedną oryginalną scenerię udało mi się odnaleźć, gdzie osobnik w czerwonym dresie pływa na swojej motorówce po jeziorze w tle lotniska. Samochód terenowy z przyczepą nie zmieścił się najwidoczniej w kadrze.
LEGO Classic
Prezentacja w katalogu z roku 1988

Samochód z przyczepą

LEGO Classic
Samochód z przyczepą
Pojazd dostępny w tym zestawie to samochód terenowy na dużych kołach. Felgi są tutaj białe, ale osie nadal są metalowe. Jest to co prawda stary zestaw, a w roku 1986 nadal były używane osie metalowe w samochodach w dwóch wersjach - z czerwonymi lub białymi felgami. Jednym małym fajnym detalem jest otwierana klapa z przodu do silnika. Natomiast z tyłu pojazdu jest dość spory bagażnik z otwieraną klapą. 
LEGO Classic
Bagażnik
 Po bokach znajdują się szyby, ale to nie oznacza, że jest tutaj dodatkowe miejsce dla pasażera. Wysokość przedziału jest dość mała i nie ma tam łatwego dostępu z góry. Otwierana jest tylko klapa z tyłu, która posiada dodatkową szybę. Bagażnik tutaj służy do przewozu zestawu do nurkowania. Strój nurka jest dość pomysłowy, bo płetwy zostały po prostu zrobione z dwóch czarnych zwykłych płaskich klocków 1x2. Poza tym nasz wczasowicz ma dostępny czerwony kask starego typu bez szybki oraz żółtą butlę z powietrzem. 
LEGO Classic
Motorówka
Biała motorówka z niebieskim paskiem jest wykonana w standardowym stylu dla okresu Lego Town. Silnik jest nieco większy w tym przypadku, ale wielkość samej motorówki jest standardowa. Warto zauważyć, że szyba w motorówce jest jeszcze starego typu i posiada 6 studów na górze. Nurek przewozi motorówkę przy pomocy czerwonej przyczepy doczepianej do samochodu terenowego za pomocą kulkowego złącza. Przyczepa posiada dwa wystające study do zaczepienia motorówki, więc zdecydowanie sama nie odpadnie, a też nie trzeba siłować się, aby ją zdjąć. Ponadto z przodu przyczepy są dwa małe kółka, które można rozłożyć w razie odczepienia jej od samochodu. 
LEGO Classic
Cały zestaw
 
Podsumowując, w mojej opinii jest to fajny zestaw wypoczynkowy, który posiada kilka starych elementów wyróżniających go na tle zestawów z końca lat 80tych. Samochód terenowy jest już dość ciekawy, a do tego mamy jeszcze dostępną motorówkę na przyczepie. Wczasowicz w czerwonym dresie może wybrać się równie dobrze do lasu na grzyby, a potem doczepiając przyczepę może wyruszyć na jezioro, aby popływać motorówką i ponurkować w wodzie.

Alternatywne konstrukcje

LEGO Classic
Alternatywny jeep z kajakiem
 Oczywiście jak przystało na zestawy z serii Lego Classic, kilka alternatywnych modeli zostało zaproponowanych na tyle opakowania. Klocków jest zaledwie 130 sztuk, a propozycji jest w tym przypadku aż pięć. Unikalnym pomysłem jest tutaj amfibia. Wygląda niczym motorówka na kołach. Jeep z kayakiem jest również ciekawym rozwiązaniem, bo niby to samo co w oryginalnym zestawie, ale jednak jeep jest bez dachu a łódka bez silnika i kierownicy. Alternatywy można zobaczyć w sekcji poniżej. Z czasem wszystkie będą dostępne.

Zestawy powiązane:
Napisany:
2015, maj 11 19:49 (109 miesięcy, 25 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2016, cze 17 21:21 (96 miesięcy, 12 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
13 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.661s | Unknown (Robot )
1 osób przegląda stronę. 1 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak