Transporter ciężkiego sprzętu

(Heavy Equipment Transporter)
Klasyka LEGO: MOC 90012 Heavy Equipment Transporter - Transporter ciężkiego sprzętu Klasyka LEGO: MOC 90012 Heavy Equipment Transporter - Transporter ciężkiego sprzętu
Informacje o zestawie:
MOC:
90012-1
Motyw:
Podmotyw:
Rok:
Części:
176
Figurek:
1
Waga:
N\A
Projektant:
Ocena społeczności:
Klasyka LEGO
Klasyka LEGO
3.3
(3 głosów)
Motyw:
Klasyka LEGO: Miasto Klasyka LEGO: Budownicze
Autor recenzji:
Klasyka LEGO
Miejsce: Poland
Dołączył: 2015, sty 21
Widziany: 14d 14h
Odsłon:
7955
Opublikowane:
2015, paź 4 00:04
Wprowadzenie

W serii Town może nie było natłoku maszyn budowlanych, ale niewątpliwie projekt każdego pojazdu został wnikliwie przemyślany i zaprojektowany z dużą starannością. Przykładowo, weźmy pojazd spychacza Lego 6658. Prosta konstrukcja składająca się z ok. 80 klocków, a mamy bardzo ciekawy pojazd spychacza, zginający się w połowie, w pełni funkcjonalny. Czerpak jest również w pełni ruchomy. Drugim pojazdem budowniczym niezbędnym na każdej budowie jest koparka z zestawu Lego 6662. Do tego wystarczy, aby pojawiła się jakaś wywrotka i budowę można rozpoczynać.
Zaprezentowany tutaj pojazd został zaprojektowany głównie do transportu właśnie tych dwóch maszyn, spychacza i koparki. Sześciokołowa długa ciężarówka z dziobem ciągnie dość szeroką i długą naczepę, która posiada mocne zabezpieczenia do przewozu ciężkiego sprzętu.

LEGO Classic
Zabezpieczenie kół

Funkcjonalność pojazdu

Ciężarówka z dziobem posiada z tyłu kabiny dodatkowy schowek, który można otworzyć bez problemu na boki. Wewnątrz schowka znajdują się cztery zaczepy, gdzie kierowca wozi krótkofalówkę, młotek oraz klucz francuski.
Naczepa z ciekawszych rzeczy posiada ruchome zabezpieczenie na koła, które wyciąga się w trakcie załadunku i potem bez problemu zaciska. Na przodzie naczepy jest miejsce dla czerpaka koparki oraz spychacza. Miejsce na koła zostało tak zaprojektowane, aby możliwe było złapanie szerokiego rozstawu dużych kół spychacza oraz wąskiego rozstawu małych kół koparki. Generalnie przewożony pojazd można tak zabezpieczyć, żeby nie poruszył się nawet milimetr.
Naczepa jest dość szeroka, ale nie mogła być węższa, inaczej ciężko byłoby wjechać spychaczem. Nie mniej jednak jest to pojazd zaprojektowany według schematu serii Town, czyli starego dobrego klasyka. Ciężarówka jest oczywiście 4-studded, a naczepa, mimo użycia klasycznych klocków musiała być szeroka na 8 studów.

Zestawy powiązane:
Scenerie zawierające ten zestaw:
Napisany:
2015, paź 3 22:47 (104 miesięcy, 4 dni temu) przez Rogdush
Modyfikowane:
2016, wrz 20 18:31 (92 miesięcy, 11 dni temu) przez Rogdush
Zmieniany:
5 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Poprzedni zestaw:
Następny zestaw:
Copyright © 2011-2024 by Rogpar, Powered by Spidron ©LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGOCzas ładowania: #LOAD_TIME# Wielkość HTML: #SCRIPT_SIZE# | Czas wykonania: 1.322s | Unknown (Robot )
2 osób przegląda stronę. 2 gości oraz 0 zalogowanych osób. Zalogowani: Brak